Genel Bilgiler

 FİZİK BÖLÜMÜ

1993 yılında eğitim-öğretime başlayan bölümün temel amaç ve hedefi, fizik bölümüne katılan öğrencilerin potansiyellerini geliştirmek, bilimsel araştırma geliştirmeye yönlendirilmek ve en iyi eğitim düzeyinin kazandırılması ile geleceğin fizikçilerini yetiştirmektir. Fizik alanında bilimsel bilginin alınması ve araştırılması hem kendi değeri hem de zihinsel ve entelektüel tatmin açısından önemlidir. Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü bugün 5 dershane, 4 araştırma ve 2 öğrenci laboratuarı ve bir bilgisayar laboratuvarı ile eğitim-öğretime devam etmektedir. Bölümde 4 yıllık Lisans Eğitimi süresince teorik ve uygulamalı dersler verilmektedir.

Bölümün amacı; çağın gerektirdiği bilgi, deneyim ve alt yapı ile donatılmış olan eğitim-öğretim kadrosunun rehberliğinde, eğitim-öğretim ve araştırma programlarımızı teknolojik ve bilimsel gelişmelerle güncelleştirmenin yanı sıra meslek bilgilerini özümsemiş, sorunlara çözümler üretebilen, etik ve toplumsal değerlere önem veren seçkin ve tam donanımlı fizikçiler yetiştirmektir.

Ulusal ve uluslararası platformlarda hiçbir konuda ve hiçbir şekilde kaliteden ödün vermeyen, bilim ahlakı ile hareket eden nitelikli öğretim üyesi kadrosuna sahip olmak ve ileri düzey teknolojik araştırmaların yapılabilmesi için gereken alt yapı ile donanıma sahip olmak, bu imkânları ülkemizin öncelikli sorunlarının çözümünde kullanmaktır. İleri düzey araştırmaların yapıldığı bir ortamda yetişmiş olan mezun öğrencilerimizin en çok tercih edilenler listesinde yer almasını, üniversite giriş sınavlarında bölümümüzün Türkiye'de lider, uluslararası alanda saygın bir konuma sahip olmasını sağlamaktır.  

K.Esmer_-_Kopya.png (177 KB)

Bölüm Başkanı: Prof. Dr. Kadir ESMER

18.jpg (12 KB)

Bölüm Başkan Yardımcısı: Doç. Dr. İlhan YAVUZ

Bölüm Başkan Yardımcısı: Doç. Dr. Murat ERDEM


Marmara Üniversitesi 

Fen Edebiyat Fakültesi, Fizik Bölümü

Göztepe Kampüsü, PK: 34722 Kadıköy / İstanbul

Tel: +90 216 348 77 59 / 1353

Fax: +90 216 347 87 83

http://fef.marmara.edu.tr

 E-posta: kadir.esmer@marmara.edu.tr

Bölümümüzün tanıtım broşürü için tıklayınız. 

 

Bu sayfa Physics tarafından en son 14.04.2020 12:04:27 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM