Lisansüstü Programı

2013-2014 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Bölümümüz Fizik Anabilim Dalı Yüksek Lisans ve Doktora programlarımız tamamen İngilizce eğitim-öğretime geçmiştir. Yeterli İngilizcesi olmayanlara Yabancı Diller Okulu hazırlık sınıfı malesef verememektedir. 

Programlarımıza Fizik Lisans ve Fizik Eğitimi mezunları başvurmakla birlikte Fen Edebiyat altında Matematik, Biyoloji ve Kimya gibi bölümlerden ve Mühendislik altında Elektrik-Elektronik, İnşaat, Makine, Çevre, Biyomühendislik gibi Mühendislik mezunları da başvurabilir. Fizik harici bölümlerden gelip Programlarımıza kabul edilen adaylar Bilimsel Hazırlık sınıfına alınırlar.

2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Lisansüstü (Tezli YL, Doktora, Tezsiz YL, Uzaktan Eğitim) Programlarına Öğrenci Alım tarihleri, öğrenci alınacak program kontenjanları, başvuru koşulları ve genel bilgiler hakkında kılavuzu ve kontenjanları

Başvuru sistemi için TIKLAYINIZ.

BAŞVURU TARİHLERİ

30.05.2016 - 16.06.2016 / Lisansüstü Tezli Programlarına (Yüksek Lisans ve Doktora/Sanatta Yeterlik) Başvuru(Ön kayıtlar)

20.06.2016 - 11.07.2016 / Lisansüstü Tezsiz (Tezsiz Yüksek Lisans) Programlarına Başvuru ve Ön kayıtlar

 

ÖNEMLİ NOT: Lisansüstü programlarımıza başvuracak, Türkiye içindeki Yükseköğretim kurumlarından mezun ya da mezun aşamasında olan adayların bazı bilgileri (Üniversitesi, genel ağırlıklı not ortalaması vb.) YÖKSİS (Yükseköğretim Bilgi Sistemi) üzerinden alınacaktır. Bu nedenle YÖKSİS kaydı olmayan adayların Üniversitelerinden gerekli işlemleri yaptırmaları gerekmektedir. Bilgileri alınamayan tüm adaylar, başvurularını tamamlayamayacaklardır.


Kayıt bilgileri aşağıdaki adresten sorgulanabilir. 

https://www.turkiye.gov.tr/yuksekogretim-kurulu-baskanligi


Bu sayfa Physics tarafından en son 08.04.2019 10:17:34 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM