Burslar

 

Hacı Ömer Sabancı Vakfı burs yönetmeliği şartlarına uygun MF-2 puanlı 1 kişiye burs verilmektedir (Fakülte içinde bir kişiye). İlgili yönetmeliği ve başvuru formunu aşağıdaki bağlantıdan okuyup doldurarak (bölüm başkanına uğrayarak alabilirsiniz) bölüm başkanına teslim ediniz. 

http://www.sabancivakfi.org/sayfa/burslar

 

Burs ve Yardımlar (Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Sitesinden)

Kredi yurtlar kurumu tarafından; Türkiye sınırları içerisinde yüksek öğrenim gören başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere 5102 sayılı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs, Kredi verilmesine ilişkin Kanun hükümlerine göre burs karşılıksız verilen paradır. Karşılıklı verilen burs ise öğrenim kredisidir. Kredi Yurtlar Kurumu öğrencilere öğrenim kredisi de vermektedir ancak bunun ileriki yıllarda geri ödenmesi gerekir. Üniversitemiz tarafından her yıl belirlenen 659 başarılı ve mali açıdan yetersiz öğrenciye, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu aracılığıyla ücretsiz verilir.

Üniversitemizde öğrenciler için çeşitli burs olanakları sağlanmaktadır:

Öğrencileri mali açıdan desteklemek ve onları iş hayatına hazırlamak için ‘Yarı Zamanlı Öğrenci Çalışma Programı’vardır. Bu program kapsamında, öğrenciler derslerinden arta kalan zamanlarında çalışma süresi maksimum 60 saat olarak, idari ve akademik birimlerde çalışabilirler. 115 öğrenciye bu kapsamda burs da verilmektedir. Yılda 1400 öğrenci bu programdan yararlanmaktadır.

Konaklama Bursu: Kampüs içinde 563 öğrenci kapasiteli kız öğrenci yurtları bulunmaktadır. Finansal koşulları yetersiz 110 kız öğrenciye ücretsiz konaklama imkânı sağlanır.

Marmara Üniversitesi Yemek Bursu:

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından talep üzerine öğrencilerimize sağlanmış öğle ve akşam yemeklerini kapsayan karşılıksız burstur. 2003 yılında 150 kişi ile başlanan yemek bursu 2009 yılına gelindiğinde 1500 kişi, 2011-2012 eğitim öğretim yılında ise 2200 kişiye ulaşmıştır.

Eğitim-öğretim yılı başında web üzerinden online başvurular alınmakta, kazanan öğrencilerimizden başvuru esnasında beyan eden durumlarını gösteren belgeleri getirenler, bir yıl boyunca Kampüs Kart üzerinden tanımlanan ücretsiz yemek bursu ile her gün 2200 öğrenci ücretsiz yemek yiyebilmektedir.

Burs Veren Diğer Kurum ve Kuruluşlar:

Ayrıca öğrencilerimiz, diğer kamu kurum ve sivil toplum kuruluşlarının burs olanaklarından da yararlanabilirler.

Burs ve yardımlar konusunda detaylı bilgi için Kredi ve Yurtlar Kurumunun web sayfasını ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


Bu sayfa Physics tarafından en son 08.04.2019 10:17:10 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM