Takviye Eğitim ve Kurslar

Öğrencilerimizin kendilerini fiziğin yanında takviye edecek ve iş olanakları sağlayacak eğitim ve kursların bilgilerini içermektedir. 

TAEK Kursları 

Türkiye Atom Enerji Kurumunun Düzenlemiş olduğu değişik alanlardaki kurslara katılmak istyenler aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilir. Bu kurslar ÇNAEM, ANAEM ve SANAEM birimlerinde yapılmaktadır. Memleketimizde yapılması planlanan iki nükleer reaktörün getireceği istihdama ve tıp ve sanayi sektöründe var olan nükleer çalışmaların istihdamında bazı konularda ek kurslar almak gerekebilir. Bu açıdan bu alanda çalışmak isteyen öğrencilerimizin bu kursları dikkate alması gerekebilir. 

http://www.taek.gov.tr/kurs-programi.html

 

TÜBİTAK UME Eğitimi

TÜBİTAK Ulusal Metroloji Enstitüsü (UME) ülke genelinde, metroloji alanında ihtiyaç duyulan etkin ve doğru bilgi transferini gerçekleştirmeye yönelik kalibrasyon ve danışmanlık hizmetlerine parelel olarak eğitim hizmetleri sunmaktadır. Başta genel metroloji, belirsizlik hesapları ve akreditasyon eğitimleri olmak üzere farklı alanlarda laboratuvar eğitimleri, konusunda uzman kişiler tarafından teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir. Eğitimlerde UME laboratuarları kullanılmakta ve eğitim sonunda başarılı olanlara TKS akreditasyonunda da geçerli olan "Eğitim Sertifikası" verilmektedir. 

http://www.ume.tubitak.gov.tr/menu_hizmetler.php?f=302

 

TSE Eğitimleri

Türk Stadartları Enstititüsü (TSE) eğitimlerini aşağıdaki üç alanda vermektedir:

50 yılı aşkın laboratuvar tecrübesine sahip olan TSE, ‘’Uygulamalı Deney Eğitimleri’’ düzenlemeye başlamıştır. Bu eğitimlerle sanayinin kalifiye kalite kontrol ve laboratuvar personeli ihtiyacını karşılamak ve ülkemizde laboratuvarcılığın gelişmesine katkıda bulunmaktır.

TSE Uygulamalı Metot Eğitimleri:  Burada Fizikçilere özellikle Tahribatsız Muayene Eğitimleri dikkat çekmektedir. 

Kalibrasyon eğitimiYönetim Sistemleri ve Kalibrasyon Eğitimleri Programı altında verilmektedir.

Laboratuvar Yönetim Sistemleri Eğitimi'de akreditasyon amaçlı önemli bir alan olmaktadır.


Bu sayfa Physics tarafından en son 08.04.2019 10:17:21 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM